مستند عجایب هفتگانه جهان - مرکز دانلود جدیدترین و بهترین فیلم های روز دنیا
زمان ثبت : پنج‌شنبه 2 مهر‌ماه سال 1388 در ساعت 02:02 ب.ظ
نویسنده : سعید لطفعلی زاده
عنوان : مستند عجایب هفتگانه جهان

مستند عجایب هفتگانه جهان
Ancient Mysteries - Seven Wonders Of The World
مستندی در مورد عجایب هفتگانه جهان 

From the A&E TV series. Ancient artworks, period accounts and modern scholars provide a riveting look at the most fabled monuments of the ancient world.
This program takes a look at the seven architectural wonders of the world. Although the ... Full Descriptionpyramids are the only objects that remain, computer technology brings the other wonders to life, offering viewers a chance to gaze admiringly at constructions such as the Temple of Artemis at Ephemesia, and the Mausoleum at Halicarnassus
This program takes a look at the seven architectural wonders of the world. Although the ... Full Descriptionpyramids are the only objects that remain, computer technology brings the other wonders to life, offering viewers a chance to gaze admiringly at constructions such as the Temple of Artemis at Ephemesia, and the Mausoleum at Halicarnassus
download and enjoy
here are the links


عجایب هفتگانه جهان به هفت اثر برتر معماری و مجسمه سازی دوران باستان اطلاق می*شود. این هفت اثر ظاهراً اولین بار توسط یک فنیقیایی یونانی*الاصل به نام آنتیپاتروس در قرن دوم پیش از میلاد در یک کتاب ثبت شده*است. مشخص نیست که این فرد خودش این آثار را دیده*است یا نه. به هر حال آنچه مسلم است این است که وی در زمانی می*زیسته که تمام این شاهکارهای هنری سالم و موجود بوده*اند و او نمی*خواست ویرانه*ها را به همعصران خود معرفی کند.

تهیه فهرست کامل عجایب هفت گانه در اصل حدود سده دوم پیش از میلاد کامل شده*است و اولین اشاره به تهیه این مجموعه مکتوب در کتاب تاریخ هرودوت آمده*است که به سده ۵ پیش از میلاد مربوط برمی*گردد.
چندین دهه بعد از آن، تاریخ نگاران یونانی درباره بزرگ*ترین بناهای تاریخی دوران خود شروع به نوشتن کردند. از جمله کالیماکوس (Callimachus) - که در ۳۰۵ تا ۲۴۰ قبل از میلاد می*زیست - سر کتابدار کتابخانه اسکندریه، «مجموعه*ای از عجایب جهان» را تهیه کرد. امروزه، تنها چیزی که درباره این مجموعه می*دانیم، همین عنوان آن است و بس، به این دلیل که این کتاب نیز در آتش*سوزی بزرگ کتابخانه اسکندریه از بین رفت.
فهرست نهایی عجایب هفت گانه در قرون وسطا تکمیل شد. این فهرست شامل چشمگیرترین بناهای تاریخی جهان باستان بود که از بعضی، شواهد بسیار اندکی در دست بود و تعدادی نیز اصلاً باقی نمانده بودند. آثار کنده کاری هنرمند هلندی مارتن ون هیمسکرک (Marten Van Heemskerck) و کتاب تاریخ معماری یوهان فیشر ارلاخ (Johann Fischer von Erlach) از قدیمی*ترین منابعی هستند که در آن به این فهرست عجایب هفت گانه اشاره شده*است.
شواهد باستان*شناسی از بسیاری از اسرار تاریخی که قرنها عجایب هفت گانه را احاطه کرده بودند، پرده برداشته*است. عجایب هفت گانه برای سازندگانشان نمادهایی از مذهب، اسطوره شناسی، هنر، قدرت و علم بودند و برای ما، آنها شواهدی از توانایی انسان هستند.
از زمانهای بسیار قدیم تا کنون، فهرست*های متعدد و متفاوتی از عجایب هفتگانه به نگارش درآمده*است. فهرست اروپا-محور مذکور بدین قرار است:

فانوس دریایی اسکندریه
هرم بزرگ جیزه
تندیس غول*پیکر رودس
نیایشگاه آرتمیس
تندیس زئوس
باغهای معلق بابل
آرامگاه هالیکارناسوس

کارگردان: Clive Maltby
محصول سال: 2000
سبک: مستند تاریخی 


لینک مستقیم از سرور رپیدشیر :http://rapidshare.com/files/193520738/AncientSevenWonderswww.caj.ir.part1.rar

http://rapidshare.com/files/193518335/AncientSevenWonderswww.caj.ir.part2.rar

http://rapidshare.com/files/193518011/AncientSevenWonderswww.caj.ir.part3.rar

http://rapidshare.com/files/193521574/AncientSevenWonderswww.caj.ir.part4.rar

http://rapidshare.com/files/193521317/AncientSevenWonderswww.caj.ir.part5.rar

http://rapidshare.com/files/193520836/AncientSevenWonderswww.caj.ir.part6.rar

http://rapidshare.com/files/193520673/AncientSevenWonderswww.caj.ir.part7.rar

http://rapidshare.com/files/193517237/AncientSevenWonderswww.caj.ir.part8.rar